CHORVATSKO ZÁJEZDY

Jste tu dobře!

Zde si pohodlně vyberte svůj zájezd do Chorvatska od 200 CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ.

Aktuálně nabízíme více jak 25 000 LAST MINUTE zájezdů.

optimalizace PageRank.cz


Neustále aktualizovaná nabídka LAST MINUTE zájezdů do celého světa od 250 cestovních kanceláří.

Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ

Chorvatsko - Základní údaje

Chorvatsko - geografické údaje

Rozloha pevniny: 56.542 km2 - Rozloha teritoriálního moře: 31.067 km2 - Počet obyvatel: 4 784 565 - Hlavní město: Záhřeb (770 000)
Chorvatsko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Jadranským mořem. Dalmácií je označována část Jadranského pobřeží, táhnoucí se v délce 1000 km od ostrova Pag k městu Dubrovníku. Chorvatsko patří mezi turisticky nejpopulárnější země. Je proslulé křišťálově čistým mořem a nekonečnými zákoutími plnými zeleně. Pobřeží je lemováno více než 1200 ostrovy. Charakteristické jsou romantické zálivy s oblázkovými plážemi, malebná architektura, piniové a borovicové háje a dobrosrdečné, pohostinné obyvatelstvo. Počet ostrovů, ostrůvků, hřebenů a útesů: 1185; největší ostrovy Krk a Cres; osídlených ostrovů je 67.

Podnebí v Chorvatsku

Na jadranském přímoří je převážné středomořské klima s mnoha slunečními dny; suchá a horká léta, mírné a vlhké zimy. Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je až 39 °C. Průměrna teplota vody 24 °C.
Průměrná teplota vzduchu: červen - 26°C, červenec - 30°C, srpen - 30°C, září - 26°C
Průměrná teplota vody: červen - 22°C, červenec - 25°C, srpen - 24°C, září - 22°C

Doklady, clo, předpisy

Turisté potřebují platný cestovní pas, děti do 16 let musí mít buď vlastní pas nebo musí být zapsány v pasech rodičů. Při cestě autem je zapotřebí mít řidičský průkaz, doklady k vozidlu a dále zelenou kartu. Vízum není zapotřebí. Bez cla se vyváží a dováží 200 ks cigaret, 50 doutníků, 1 litr lihovin, 1 litr vína, 3 litry piva, 3 kilogramy kávy na osobu. Cennější profesionální vybavení (fotoaparáty, videokamery, sportovní vybavení atd.) je nutno ústně deklarovat. Vrácení DPH platí pro cizince při nákupu zboží v hodnotě vyšší než 500 kun s potvrzením na formuláři Tax-cheque při výjezdu ze země.
Rychlostní limity: V obci do 50 km/h, mimo obec 80 km/h, na dálnicích 130 km/h.
Povolené množství alkoholu v krvi - nově 0,0 promile

Měna v Chorvatsku KUNA (HRK), 1 KUNA = 100 lipa . 1 HRK = cca 4 CZK Jsou zde přijímány všechny běžné platební karty. Cizí měnu lze směnit v bankách, poštách, cestovních kancelářích, směnárnách, hotelech. Šeky pouze v bankách.