KANÁRSKÉ OSTROVY ZÁJEZDY

Jste tu dobře!

Zde si pohodlně vyberte svůj zájezd na KANÁRSKÉ OSTROVY od 200 CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ.

Aktuálně nabízíme více jak 25 000 LAST MINUTE zájezdů.

Zadejte Vaše důležité priority, klikněte na žluté tlačítko HLEDAT
a systém Vám vyhledá nejvýhodnější zájezd na KANÁRSKÉ OSTROVY.

optimalizace PageRank.cz


Cestovní kanceláře


Neustále aktualizovaná nabídka LAST MINUTE zájezdů do celého světa od 250 cestovních kanceláří.

Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ

KANÁRSKÉ OSTROVY - základní údaje

KANÁRSKÉ OSTROVY zaujímají v žebříčku oblíbenosti rekreačních oblastí českými turisty jedno z předních míst. Pro ubytování na Kanárských ostrovech je k dispozici bohatá nabídka moderních hotelů nabízejících široké spektrum služeb (restaurace, bar, bazén, tenisové kurty a další) případně bungalovy. Navštívit KANÁRSKÉ OSTROVY znamená především zvolit si dovolenou v čarokrásném prostředí. Oficiální název:
KANÁRSKÉ OSTROVY

Hlavní město:
Las Palmas

Další města:
Santa Cruz de la Palma, Puerto del Rosario, Arrecife, Santa Cruz de Tenerife

Rozloha:
7 447 km2


Ekonomické údaje Měna:
EUR Euro (EUR)

Orientační ceny:
Telefony a poštovné: předplacená Karta X (45 Kč)
Potraviny: balená voda (1,5 litru) - 1 EUR, oběd v restauraci (za osobu) - 6-10 EUR, menu - 7-10 EUR, víno (láhev v restauraci) - 4 a více EUR, pivo (plech) - 0,6 EUR, pivo (v restauraci) - 1-2 EUR, káva - 0,6 EUR, tapas (1 porce chuťovek) - 1-2 EUR, nealkoholické nápoje (1,5 litru v supermarketu) - 1,5 EUR
Sport: tenisový kurt (1 hodina) - 25, hotelová sauna (1 hodina) - 40
Doprava: taxi (1 km) - 1,5 EUR
Auto a motopůjčovny: auto - 30 EUR/1 den

Podnebí:
Oceánské s malými teplotními výkyvy během roku (průměrné měsíční teploty 18 – 26 °C)


Obyvatelstvo

Počet obyvatel:
1 500 000

Národnostní složení:


Náboženství:
Na Kanárských ostrovech, stejně jako ve Španělsku, nemá žádný druh náboženství státní charakter, proto jsou akceptovány všechny druhy náboženského vyznání. Stát udržuje spolupráci s církví katolickou, která mezi obyvatelstvem převládá.

Gramotnost:
96%

Úřední jazyk:
španělština


Formality

Vízum:
v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie/EHP se každý státní příslušník ČR může dovolávat práva pobytu v jiném členském státě EU (tzv. volný pohyb osob), a to na základě čl. 18 Smlouvy o založení ES, který stanoví, že "každý občan Unie má právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států".

Cestovní doklady:
Jako cestovní doklad je možné používat občanské průkazy typu identifikační karty vydané po roce 1993, tzn. od vzniku České republiky.

Konzulát:
Embajada de la República Checa Avda, Pio XII, 22-24, 28016 Madrid, Espana Tel: 0034 913531880, Fax: 0034 913531885 e-mail: madrid @ embassy.mzv.cz

Důležitá telefonní čísla:


Elektrické napětí:
Většina hotelů má elektrické zásuvky o napětí 220V, vyjímku tvoří menší ubytovací zařízení, kde jsou zásuvky s napětím 125V. V druhém případě je třeba zakoupit nebo půjčit adaptér (adaptador), který je k dostání v každém obchodě s elektrospotřebiči.

Rizika:
Voda tekoucí z kohoutků není označena jako pitná.

Letoviska:
Playa del Inglés, San Augustin, Puerto de la Cruz, Playa de las Américas, Costa del Silencio, Costa Adeje, Los Gigantes, Costa Teguise, Puerto del Carmen, Playa de los Poscillos, Palya Blanca, Los Cancajos, Santa Cruz, Aridane, Valle del Golfo, Carralejo, Costa Antigua, Caleta de Fueste, Costa Calma, Jandía, Playa de Santiago