ZÁJEZDY do USA,
Florida, Havaj, Bahamy a Guadeloupe


Jste tu dobře!

Zde si pohodlně vyberte zájezd do USA od 200 CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ.

Aktuálně nabízíme více jak 25 000 LAST MINUTE zájezdů.

Klikněte ZDE a pak si určíte své priority.

Nebo nejdřív zadejte Vaše důležité priority, klikněte na žluté tlačítko HLEDAT
a systém Vám vyhledá nejvýhodnější zájezd do USANeustále aktualizovaná nabídka LAST MINUTE zájezdů do celého světa od 250 cestovních kanceláří.

Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ

Bahamy - Základní údaje

Bahamy jsou pro mnohé turisty ráj, kde se nachází stovky malých i velkých ostrovů a ostrůvků. Proslulá čistota moře, trpělivost a přívětivost místních obyvatel a světoznámý místní rum dává zapomenout na jakékoliv všední starosti. Drtivá většina Bahamských ostrovů je pokryta palmovými háji a exotickými zahradami. Zde můžete podnikat i krásné romantické procházky podél moře. Návštěvníky sem lákají především dlouhé písečné pláže a průzračná mořská voda. Díky poměrně mělkému moři jsou v okolí většiny ze 700 ostrovů přímo ideální podmínky pro potápění a proto nesmí nikdo z vyznavačů tohoto sportu zapomenout doma výbavu pro šnorchlování, nebo pro potápění.

Podmanivá, pohodová atmosféra ostrovů byla zřejmě i důvodem, proč sem, konkrétně na západní ostrovy Bimini, jež se nacházejí pouhých cca 100 km od floridského Miami, situoval Ernst Hemingway část děje svého románu Ostrovy uprostřed proudu.

Oficiální název: Bahamské společenství (Commonwealth of The Bahamas)

Členění: 21 oblastí (districts)

Počet obyvatel:310 000

Hlavní město:Nassau

Rozloha: 13 940km

Úřední jazyk: angličtina

Měna: BSDbahamský dolar (BSD)HDP na osobu: 18 900 USD

Nejvyšší hora: Mount Alvernia (63 m)

Ceny

Služby jsou na Bahamách na velmi vysoké úrovni, protože ostrovy jsou častým cílem turistů z USA a příjmy z cestovního ruchu jsou proto pro Bahamy jednou z nejdůležitějších položek státního rozpočtu. Je však třeba počítat s tím, že ceny jsou velmi vysoké. Ubytování lze sehnat prakticky na všech nejdůležitějších ostrovech naprosto bez problémů, a to buď v podobě luxusního pětihvězdičkového hotelu s vlastní zahradou a vířivou vanou nebo levné obyčejné místnůstky s klimatizací. Stravovacích kapacit je nejvíce na nejznámějších ostrovech - New Providence, Paradise Island, Grand Bahama a Andros. Restaurace jsou velmi drahé a velmi kvalitní. Oblíbenými jídly jsou grilované kotlety, krabi v ančovičkové omáčce a samozřejmě ryby. Součástí každého jídla jsou hromady ovoce. Pije se pivo Kalik a rum, domorodý likér Nassau Royal nebo džusy z čerstvého ovoce. V restauracích je potřeba počítat s tím, že tu přísně kontrolují věk pro konzumaci alkoholu. Toto pravidlo platí i v hernách a kasinech, jimiž jsou Bahamy proslulé. Obvyklé spropitné je kolem 15 procent z účtované částky, mnoho hotelů a restaurací si však spropitné často zahrne do ceny. Platit lze bahamským i americkým dolarem, také kreditní karty a cestovní šeky jsou tu běžně přijímány.

Podnebí

Podnebí je tropické pasátové, časté jsou ničivé hurikány. Během celého roku tu vládne příjemné prostředí, také koupání v moři je možné ve všech měsících. Je třeba počítat s tím, že mezi červnem a říjnem tu občas drobně prší.